| Features | |
|---|---|
| Type | Beaded cable tie |
| Product colour | White |
| Material | Nylon |
| Self-locking | Yes |
| UL 94 flammability standard | V2 |
| Number of locking heads | 1 head(s) |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Weight & dimensions | |
| Length | 203 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
For more information, visit our FAQ section.
We deliver from Ireland to Ireland and delivery is €5.99.
We use An Post express label service for the majority of our deliveries.